EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
SÖKE BELEDİYESİ "DERİ AKSESUAR GRUBU" SERGİSİ İBRAMAKİDE

Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi, Söke Belediyesi Deri Aksesuar Atölyesi'nin sergisine ev sahipliği yapmaya başladı.

Usta Öğretici Şengün Nişancı'nın eğitmenliğinde 45 kursiyerin yapmış olduğu ürünlerden oluşan deri sergisine Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Söke Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Kuşadası Caferli Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği Başkanı Nazlı Deniz Kuruoğlu, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı'nın eşi Nil Kayalı ve çok sayıda sanatsever katıldı. Kursiyerlerin deriden yapmış oldukları çanta, giysi, tablo, cüzdan ve ev aksesuarları gibi 4 yıllık çalışmalarından ürünler büyük bir beğeni ile karşılandı. 

Sergide konuşan eğitmen Şengün Nişancı "Öncelikle Belediye Başkanımız Süleyman Toyran'a desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Biz deri atölyesinde ilk olarak 15 kişi ile başladık. Şu anda 45 kursiyer ile devam ediyoruz. 4 yıllık çalışmalarımızdan oluşan eserlerimiz genellikle aksesuarlardan oluşuyor" dedi.    

Nişancı'nın ardından konuşan Söke Belediye Başkanı Toyran, deri tasarım kursunu çok önemsediklerini ve ortaya çıkan ürünlerin her kesim tarafından beğeni ile karşılandığını belirterek kadınların yaratıcılıklarını görmenin kendileri açısından mutluluk verici olduğunu söyledi.

Serginin açılışında konuşan Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu ise Söke Belediyesi Deri Aksesuar Grubu tarafından üretilen ürünlerin bölgedeki dericiliğin değerlendirilmesi açısından çok önemli bir örnek teşkil ettiğine dikkat çekerek “Biz de Kuşadası Belediyesi olarak kadın emeğinin değerlendirilmesi amacıyla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin resmi başvurularını tamamladık. Umarım önümüzdeki süreçte Söke ve Kuşadası olarak güzel çalışmalara imza atarak kadınlarımıza ve gençlerimize bir gelir yaratabiliriz” dedi. 

deri aksesuar deri tasarım İbramaki Sanat Galerisi sergi
ÖZER KAYALI
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek