EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
“SAĞLIKLI BESLENME OKULU” EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Kuşadası Belediyesi tarafından açılan Sağlıklı Beslenme Okulu’nda 4 hafta boyunca sağlıklı beslenme ve beslenme psikolojisi konularında Uzman Diyetisyen Aysen Arıcan Öz ile Uzman Psikolog Ece Yağınlı tarafından verilen eğitime katılan vatandaşlara katılım belgeleri verildi.

Kuşadası Belediyesi tarafından obezite başta olmak üzere bilinçsiz beslenmeye bağlı kronik hastalıkların önlenmesi ve daha sağlıklı nesiller için toplumu bilinçlendirme hedefi ile verilen eğitimleri tamamlayan vatandaşlar, katılım belgelerini Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çengel’in elinden aldı.

Haftada bir saat olmak üzere birer aylık periyotlar halinde 20 kişilik gruplara yönelik olarak düzenlenen Sağlıklı Beslenme Okulu, yiyecek grupları ve alternatif besinler, kronik hastalıklardan korunmak için doğru beslenme, yiyecekleri satın alma, hazırlama, saklama, pişirme yöntemleri, doğru bilinen diyet yanlışları, sağlıklı zayıflamanın püf noktaları ve beslenme psikolojisi gibi başlıkları kapsıyor. 

Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çengel bilinçlendirme kronik hastalıklar Kuşadası Belediyesi obezite Sağlıklı Beslenme Okulu Uzman Diyetisyen Aysen Arıcan Öz Uzman Psikolog Ece Yağınlı
ÖMER GÜNEL
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek