EN
KUŞADASI
BELEDİYESİ
GİT
TR EN
TÜRKMEN’DE SAATLİ ÇÖP ÇIKARTMA UYGULAMASI

Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, dar sokaklarda kullanım kolaylığı sağlayan 150 adet 120 litrelik plastik çöp kovasını Türkmen Mahallesi’ne yerleştirdi. Ayrıca Türkmen Mahallesi’nde gün boyu konteynerlerin etrafında çöp birikmesini engellemek amacıyla saatli çöp çıkartma uygulaması da başlatıldı.

Kuşadası Belediyesi, mahallelerin fiziksel koşullarına uygun temizlik hizmeti verebilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Temizlik İşleri Müdürlüğü, Türkmen Mahallesi’nin dar sokaklarında kullanılmak üzere 120 litrelik çöp kovalarını vatandaşların hizmetine sundu. 150 adet plastik çöp kovası Türkmen Mahallesi’nin tüm sokaklarına yerleştirilirken mahallede saatli çöp çıkartma uygulaması da başladı.

ÇEVREYE DUYARLILIK ÇAĞRISI

Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, yeni uygulama hakkında bilgilendirici bir ilan hazırlayarak vatandaşlardan mahallelerine ve sokaklarına sahip çıkma çağrısında bulundu. Temizlik alanındaki mutlak ve kalıcı başarının vatandaş-belediye işbirliği ile mümkün olabileceğine dikkat çekilen ilanda Türkmen Mahallesi’nde çöp kamyonun saat 22.00-23.00 saatleri arasında hizmet verdiği belirtilerek Türkmen Mahallesi sakinlerinin çöplerini saat 20.00-21.30 saatleri arasında poşetleyerek 120 litrelik kovalara bırakması istendi. Bütün apartmanların giriş kapılarına asılan ilanlarda saatli çöp çıkartma uygulaması ile sokaklarda gün boyu çöp birikmesinin önüne geçileceği ve daha temiz bir mahallede yaşamanın koşullarının oluşturulabileceği vurgulandı.

ÖMER GÜNEL
KUŞADASI BELEDİYE BAŞKANI
BAŞKANA MESAJ
0552 460 40 40
Whatsapp Destek